Zajęcia Punto y Raya Junior “Okropny rysunek – zajęcia z wydawnictwem Zakamarki”

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego najpóźniej do dnia 02.10.2019, do godz. 12:59


DANE UCZESTNIKÓW

1 grupa, godz. 11:00 - 12:002 grupa, godz. 13:00 - 14:00

Imię i nazwisko nauczyciela

Nazwa szkoły

Adres szkoły

Ilość uczniów

Wiek uczniów

Adres e-mail kontaktowy

Telefon kontaktowy

  Przyjmuję do wiadomości, że pracownicy CeTA ponoszą odpowiedzialność za dziecko wyłącznie w trakcie pobytu na zajęciach warsztatowych

Prosimy wpisać następujący kod: captcha

Administratorem danych jest Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Wystawowej 1. Dane podane w formularzu służą w celu przeprowadzenia rekrutacji na warsztaty, a w przypadku zakwalifikowania się na warsztat w celu realizacji wszelkich działań związanych z organizacją i przeprowadzeniem warsztatów. Przekazanie danych służących do rekrutacji jest dobrowolne, jednak bez ich podania nie będzie możliwe przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego. W przypadku osób, które zakwalifikują się na warsztaty ich dane przetwarzane są na podstawie uzasadnionego interesu Administratora danych, tj. w celu organizacji i przeprowadzenia warsztatów.
Jeśli wyrazi Pani/Pan na to zgodę, mamy prawo przetwarzać Pani/Pana dane również w procesie przyszłych rekrutacjach na warsztaty, czyli do 12 miesięcy od przekazania danych. W innym przypadku dane będziemy przechowywać przez okres 3 miesięcy po zakończeniu rekrutacji.
Nikomu nie udostępniamy Pani/Pana danych bez Pani/Pana wyraźnej zgody.
Możemy przekazywać Pani/Pana dane wyłącznie osobom upoważnionym przez nas – naszym pracownikom, którzy muszą mieć dostęp do danych, aby wykonywać swoje obowiązki oraz podmiotom przetwarzającym dane w naszym imieniu.

Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce prywatności


Wyrażam zgodę: (zaznacz wybraną zgodę)
Administratorowi Danych Osobowych na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w niniejszym kwestionariuszu w celu przeprowadzenia rekrutacji na warsztaty w CeTA.TakNie


Administratorowi Danych Osobowych na umieszczenie moich danych osobowych w bazie danych Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA i ich przetwarzanie w celu niezbędnym do realizacji przyszłych procesów rekrutacji. TakNie


Administratorowi Danych Osobowych na otrzymywanie informacji o działalności Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA na podany przeze mnie adres e-mail.TakNie

Każda ze zgód może być w każdej chwili odwołana. Wystarczy wysłać wiadomość na adres e-mail: pr@filmstudioceta.pl

Opis

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia dla grup szkolnych dzieci w wieku 8 – 9 lat organizowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Abstrakcyjnych Punto y Raya Junior 2019 w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Abstrakcyjne warsztaty plastyczne inspirowane są książką Johanny Thydell pt. „Okropny rysunek” i mają na celu pokazane twórczego potencjału trudnych emocji. Bohaterka książki – Inka, chciałaby rysować tak ładnie jak Starszy Brat. Ale to trudne. Szczególnie że jest od niego trzy lata młodsza. Szczególnie że nie wie, co ma narysować. Szczególnie że sprzysięgły się przeciwko niej koty i wazony i nic jej nie wychodzi. Zupełnie nic. Ale czy na pewno? Jak przekłuć złość lub smutek w kreację, jak w tzw. „Bazgrołach” znaleźć ciekawy motyw plastyczny i zrobić z nich interesujący rysunek.  Jak chaos zamienić w porządek? 

W pierwszej części warsztatów uczestnicy poznają książkę.

W części praktycznej zajęć dzieci będą próbowały w sposób bardzo szybki i ekspresyjny rysować na kartkach w formacje A3 kredkami woskowymi lub pastelami „bazgroły” czyli plątaniny linii, byle szybko i niestarannie, jakby w złości lub w zniecierpliwieniu. Następnie porządkując chaos na papierze spróbują w przecinających się liniach znaleźć ciekawe kształty i zamalować je na wybrane kolory. Będą również tworzyły zbiory wspólne z nakładających się na siebie kolorów. Użyją do tego farb akwarelowych lub plakatowych. Zamalowywanie pól będzie wymagało, uważności, cierpliwości, opanowania i czasu. Powstanie w ten sposób wielobarwna, abstrakcyjna mozaika.

Termin i miejsce

Zajęcia odbędą się w Sali Kinowej (wejście od parkingu) w dniu – 4 października 2019 (piątek) w dwóch grupach/terminach :

1 grupa – godz. 11:00 – 12:00
2 grupa – godz. 13:00 – 14:00

Prowadzący

Natalia Talarek-Oswald

doświadczona animatorka, od lat współpracująca z Zakamarkami. Jest absolwentką wydziału Malarstwa i Grafiki ASP w Łodzi, malarką, ilustratorką, instruktorką terapii zajęciowej i pedagogiem. W Częstochowie prowadzi Tęczówka Studio, pracownię plastyczną zajmującą się szeroko pojętą edukacją artystyczną i zajęciami z zakresu grafiki warsztatowej, druku i papieru.

info_circle

W związku z licznymi pytaniami, dotyczącymi przesyłania zgłoszeń oraz przebiegu naboru uczestników kursów i warsztatów, zebraliśmy poniżej kilka najważniejszych informacji.

1. Czy wysłanie formularza jest jednoznaczne z przyjęciem na warsztaty?
2. Jakie warunki muszę spełnić, by zostać przyjętą/tym na warsztaty?
3. Czy kolejność nadsyłania zgłoszeń ma znaczenie?
4. Czy mogę aplikować na kolejną edycję warsztatów, jeśli wcześniej nie zostałam/łem przyjęty?
5. Kiedy otrzymam informację o wynikach naboru?
1. Czy wysłanie formularza jest jednoznaczne z przyjęciem na warsztaty?

Wysłanie formularza stanowi zgłoszenie na warsztaty, ale nie jest jednoznaczne z przyjęciem na zajęcia. Po zakończeniu naboru, do wszystkich osób wysyłamy informację o jego wynikach.

2. Jakie warunki muszę spełnić, by zostać przyjętą/tym na warsztaty?

Warunki dla uczestników określone są w opisie warsztatów. Niestety, mamy ograniczoną ilość miejsc i nie możemy przyjąć wszystkich zainteresowanych. Decyzję o przyjęciu na warsztaty podejmują sami prowadzący, którzy starają się stworzyć spójną lub dopełniającą się grupę pod kątem umiejętności i doświadczenia.

3. Czy kolejność nadsyłania zgłoszeń ma znaczenie?

Nie, o przyjęciu na warsztaty nie decyduje data wysłania zgłoszenia, o ile zgłoszenie jest wysłane w terminie.

4. Czy mogę aplikować na kolejną edycję warsztatów, jeśli wcześniej nie zostałam/łem przyjęty?

Tak, oczywiście. Mamy nadzieję, że w naszej ofercie prędzej czy później każdy znajdzie coś dla siebie.

5. Kiedy otrzymam informację o wynikach naboru?

Dzień po zakończeniu naboru staramy się rozesłać wszystkie informacje o jego wynikach. Zdarza się jednak, że ilość chętnych jest znaczna, co nas bardzo cieszy, ale też może opóźnić o 1, maksymalnie 2 dni wysyłkę maili.

Polecane szkolenia:

Menu