Warsztaty adresowane są do wszystkich, którzy interesują się komunikacją internetową, tworzą lub zamierzają tworzyć blogi, strony www, korzystają z narzędzi internetowych, aby wyrażać siebie, swoje myśli lub własne artystyczne kreacje. Warsztaty „Duch w maszynie” pomogą ich uczestnikom samodzielnie tworzyć materiały multimedialne, poznać niezbędne oprogramowanie, które nie musi być zależne od kosztownych licencji.
Podczas spotkań, organizowanych przez CeTA, uczestnicy poznają idee otwartego kodu i narzędzia przydatne do realizacji multimedialnych projekcji własnej ekspresji.
Termin: Zajęcia odbędą się w kolejne czwartki od 8 maja do 12 czerwca 2014 r., godz. 15.00 – 18.00 (20 godzin, 6 spotkań)
Prowadzący: Jakub Machałek – realizuje projekty zaawansowane technologicznie: filmowe studia post-produkcyjne, linie montażowe, instalacje systemów sieciowych. Udoskonalanie rozwiązań technicznych to jego pasja. Zbudował stereoskopowy rekorder z jednoczesnym transkodowaniem mediów do montażu off-line, studio post-produkcyjne o strukturze GRID, podłączył konsolę PS3 do aplikacji montażowej w celu przyśpieszenia eksportowania materiału…był także fotoreporterem, operatorem, recenzentem gier komputerowych, specjalistą od systemów informatycznych do post-produkcji video itd. Jakub Machałek jest magistrem filozofii teoretycznej. Ukończył też podyplomowe studia psychologiczno – pedagogiczne. Jest instruktorem jogi. W CeTA pracuje od 2013 r. jako specjalista ds. integracji systemów wizyjno-informatycznych.
Tematyka warsztatów:
1. Wprowadzenie do zagadnień wolnej kultury. Co to jest otwarty kod źródłowy?
2. Praktyczne ćwiczenia instalacji wolnego i otwartego systemu operacyjnego.
3. Wgranie własnego materiału filmowego do komputera. Wprowadzenie do postprodukcji.
4. Ćwiczenia z wykorzystaniem aplikacji montażowych cinelerra, openshot, kdenlive.
5. Grafika i efekty specjalne w materiale video.
6. Wprowadzenie do blender, phyton, GNU/Linux.
7. Dźwięk w materiale multimedialnym.
8. Otwarte narzędzia do edycji dźwięku.
9. Zapoznanie z aplikacjami Audactiy, Ardour.
10. Transkodowanie materiałów, praca z plikami.
11. Ćwiczenia z przygotowania materiału do emisji w internecie z użyciem ffmpeg, transmageddon, VLC.
12. Eksportowanie materiału finalnego zgodnego z webm oraz x 264.
13. Podstawy kompresji materiału video.
14. Od otwartego kodu do DIY.
UWAGA! Wypełnione zgłoszenia (do pobrania) należy nadsyłać pod adres: edukacja@filmstudioceta.pl do 28 kwietnia 2014 roku. Liczba miejsc jest ograniczona.