W CeTA powstają urządzenia do stabilizacji obrazu
W ramach współpracy z Politechniką Wrocławską studenci uczelni realizują w CeTA ciekawe i innowacyjne projekty. Wśród nich są m.in. dwa modele gimbali, przygotowane przez jednego z młodych konstruktorów.
Dzięki współpracy Politechniki i CeTA, studenci mają możliwość zdobywania dodatkowej wiedzy i praktycznych doświadczeń, realizując projekty w oparciu o nowoczesne technologie. Gimbale, skonstruowane przez Jana Gajosa, studenta kierunku automatyka i robotyka na Wydziale Elektroniki, są już aktualnie w fazie testów. Przygotowane zostały dwa modele urządzenia. Jeden z nich przeznaczony jest do aparatów i lżejszych kamer, do 5 kg, drugi – dla cięższego sprzętu, do 8 kg, wyposażony dodatkowo w stelaż.
Gimbale, podobnie jak steadicamy, flycamy czy monopady, znacząco ułatwiają pracę operatowi, dzięki nim obraz jest bardziej płynny i stabilny. Dodatkowo, urządzenia wyposażone są w funkcję „follow”, która umożliwia podążanie kamery za ruchem operatora. W opracowanych w CeTA modelach zastosowano m.in. 32-bitowe sterowniki oraz 3-osiowy akcelerometr. Rama każdego z gimbali wykonana została z włókna węglowego.
Wyszukiwarka treści
Najnowsze wpisy
- Wyjątkowe nagrania muzyki filmowej Wojciecha Kilara z archiwów CeTA dostępne na płycie! 26 lutego 2021
- CeTA członkiem Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych! 17 lutego 2021
- Jazzowa muzyka z filmu „Skok” Kazimierza Kutza już na płycie CD! 29 stycznia 2021
- Regulamin Konkursu „Wygraj płytę z muzyką z serialu Czterej Pancerni i Pies” 15 stycznia 2021
- Unikatowa płyta z muzyką z serialu „Czterej pancerni i pies” już w sprzedaży! 27 listopada 2020