CeTA koproducentem nowego filmu Przemysława Wojcieszka
Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu wspiera kolejnych twórców w ramach realizowanego programu CeTA Film Studio. Tym razem jest to „Knives out” – nowy projekt Przemysława Wojcieszka, reżysera m.in. takich tytułów jak „Głośniej od bomb” i „Jak całkowicie zniknąć”. Zdjęcia do filmu realizowano w województwie zachodniopomorskim.
Do swojego nowego projektu Przemysław Wojcieszek zaangażował grupę artystów najmłodszego pokolenia, zarówno jeśli chodzi o aktorów, jak i m.in. operatora. Aktorzy współpracowali z reżyserem już na etapie tworzenia scenariusza, dzięki czemu portrety psychologiczne odgrywanych przez nich postaci nabierają bardzo indywidualnego kształtu. Zdjęcia realizowano w województwie zachodniopomorskim, nad jeziorem w Ińsku. Koproducentem filmu jest Centrum Technologii Audiowizualnych, sukcesor Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu.
– Nasze wsparcie dla nowego filmu Przemysława Wojcieszka to kolejny efekt programu CeTA Film Studio, w ramach którego pomagamy twórcom w realizacji ich pomysłów. Jesteśmy już koproducentem nowego filmu Jana Jakub Kolskiego „Las. 4 rano”, a w planach są następne ciekawe projekty i przedsięwzięcia – mówi dr Robert Banasiak, dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych.
Przemysław Wojcieszek to twórca znany z bezkompromisowego obnażania często niewygodnych czy przemilczanych detali współczesnego świata. Bohaterowie jego najnowszej produkcji to znajomi, którzy spotykają się kilka lat po maturze w domku letniskowym. Początkowy entuzjazm młodych ludzi, korzystających z uroków końca lata, szybko przeradza się w groteskową serię rozmów o wartościach, emocjach i doświadczeniach. W spotkaniu uczestniczy również Ukrainka, Sołomija, zatrudniona w firmie jednego z bohaterów. Szybko okazuje się, że każdego z uczestników spotkania cechuje ugruntowana opinia na temat obecności emigrantów w Polsce.
– „Knives out” dekonstruuje zmitologizowaną polskość, obnaża mechanizmy działania zbiorowości, uwypukla szczeliny w perfekcyjnie zaprojektowanych osobowościach głównych bohaterów. Film wprowadza widza w świat pozorów i półprawd, którego dwudziestoletni bohaterowie są bezustannie zmuszani do ścierania się ze swoimi wyobrażeniami o innym i o samych sobie – mówi Przemysław Wojcieszek, reżyser filmu.
Wyszukiwarka treści
Najnowsze wpisy
- Wyjątkowe nagrania muzyki filmowej Wojciecha Kilara z archiwów CeTA dostępne na płycie! 26 lutego 2021
- CeTA członkiem Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych! 17 lutego 2021
- Jazzowa muzyka z filmu „Skok” Kazimierza Kutza już na płycie CD! 29 stycznia 2021
- Regulamin Konkursu „Wygraj płytę z muzyką z serialu Czterej Pancerni i Pies” 15 stycznia 2021
- Unikatowa płyta z muzyką z serialu „Czterej pancerni i pies” już w sprzedaży! 27 listopada 2020