A R T Y Ś C I N I G H T M E D I A L A B 3.0
Król (Błażej Król) to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Odkąd wdarł się do masowej świadomości jako wokalista i gitarzysta duetu UL/KR, płyty z jego udziałem regularnie lądują na czołowych miejscach w corocznych podsumowaniach. Czerpiąca garściami z rożnych tradycji muzycznych, twórczość Króla pozostaje pozycją na wskroś autorską. Za tę odrębność jest coraz szerzej doceniany. Ostatni rok działalności przyniósł mu Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominację do Paszportów Polityki. Królowi na koncercie towarzyszy Bartosz Matuszewski (gitara, sampler) i Mateusz Rychlicki (perkusja).
https://www.facebook.com/krolkrolkrolkrol | https://www.instagram.com/krol_krol_/
Osmo Nadir – multidyscyplinarny artysta, kompozytor i twórca eksperymentalnych projektów audiowizualnych, a także konstruktor futurystycznych instrumentów muzycznych, które wykorzystuje w swoich oryginalnych performensach. Laureat Talentów Trójki w kategorii sztuk wizualnych i wyróżnienia na wystawie Coming Out!, prezentującej najlepsze dokonania absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego spektakularne projekty pokazywane były m.in. w Londynie, Paryżu, Berlinie, we Włoszech. Pochodzi z Białegostoku, mieszka i tworzy w Warszawie.
https://vimeo.com/osmo | http://osmonadir.bandcamp.com/ | https://www.facebook.com/osmonadir/
An On Bast – nieprzerwanie na polskiej scenie elektronicznej od 10 lat! Wizjonerka, kompozytorka, producentka własnych utworów. Rok 2006 to początek jej kariery: publikuje swój pierwszy album, zostaje wybrana spośród tysięcy kandydatów do udziału w Red Bull Music Academy w Melbourne. Aktywna na międzynarodowej scenie klubowej i eksperymentalnej, zbudowała solidną reputację wysokiej jakości live-actów house i techno granych z użyciem instrumentów hardwarowych. Wyjątkowa kombinacja jej bogatej wyobraźni i doskonałych zdolności technicznych pozwala jej serwować wyjątkowe doznania muzyczne. Jej koncerty zachwyciły publiczność klubów i festiwali na świecie, m.in.: Sonar (Barcelona), Fusion (Germany), Piknic Électronik Melbourne (Australia) i w Polsce Audioriver (Płock), Unsound (Kraków), Tauron (Katowice), Ma na koncie wiele wydawnictw: 6 albumów wydanych w Polsce, Niemczech, UK i USA oraz szereg EPek z muzyką taneczną.
http://www.anonbast.com | www.facebook.com/AnOnBast
Spectribe (Karol Rakowski) – od ponad dziesięciu lat DJ, VJ i reżyser multimediów. Współpracował ze Skalpelem i Igor Boxx. Współtworzył spektakle Krystiana Lupy, Jana Klaty, a także ma na swoim koncie kolaborację z Brianem Eno. Założyciel grupy SLAP, pasjonat mocnego i dobrego brzmienia. Jego sety są stylowo niejednolite i mocno odzwierciedlają to co aktualnie siedzi mu w głowie. Fascynują go brudne, brytyjskie, industrialne, połamane i eksperymentalne dźwięki.
https://vimeo.com/channels/spectribe | https://www.facebook.com/djspectribe
Tomasz Gawroński (Tving Stage Design) – artysta sztuk wizualnych m.in. video mappingu, instalacji laserowych, scenografii, wizualnych performensów. W 2010 założył grupę Tving Stage Design eksperymentującą z nowoczesnymi mediami, generując przy tym unikalne doznania w zmysłach odbiorców. Działania TSD przełamują granice komunikacji i rozszerzają możliwości interakcji między artystą a widzem. Artysta nieustannie poszukuje idealnych środków wyrazu wewnętrznych wyobrażeń, od zaawansowanych urządzeń inteligentnych, laserów, projekcji, do teatralnych instalacji i połączeń video mappingu z ciałem człowieka. Swoje projekty realizował podczas prestiżowych wydarzeń audiowizualnych, m.in. podczas festiwalu Sacrum Profanum, tworząc laser show dla samego Aphex Twina!
www.tving.pl | www.facebook.com/tvingstagedesign
Emiko – artystka wizualna, video designer , producentka, vj, fotograf. Projekty Emiko należą do kategorii eksperymentalnych video art’ów łączących motyw ciała z analogowymi elementami graficznymi. Wyrażając emocjonalne stany człowieka – medium, tworzy audiowizualny spektakl, który w połączeniu z muzyką wzmacnia wewnętrzne doznania odbiorcy. Na swoim koncie posiada wyróżnienia i główne nagrody w międzynarodowym konkursie vj’skim VJ Torna Championship podczas 10. edycji Live Performance Meeting 2011 w Mińsku, w Meksyku w kategoriach: Pre-Production i VJ Battle w roku 2013. Przez półtora roku współpracowała z Polskim Radiem 'Czwórka' miksując w czasie rzeczywistym wizuale w projekcie telewizyjnym 'Radio na Wizji'.
https://vimeo.com/vjemiko | https://www.facebook.com/emikovj
Derubare (Radosław Deruba) – uznawany za jednego z najzdolniejszych artystów nowych mediów młodego pokolenia. Motywem przewodnim jego artystycznych eksploracji jest swoisty stosunek muzyki i obrazu i ich wzajemne oddziaływanie w oparciu o historię nauki. Projekcje Derubare śmiało nawiązują do mistycyzmu i estetyki cyberpunk. Artysta stosuje eksperymentalne metody m.in. przesączanie filmu przez sito filtrów cyfrowych połączonych z animacją. Członek zespołów audiowizualnych: [haven], Black Lodge, David Hume. Swoje prace prezentował na licznych koncertach i wystawach indywidualnych na całym świecie, w tym Centro Nacional de las Artes w Meksyku, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie, Brancaleone w Rzymie, Instytucie Polskim w Moskwie, 10 Festiwalu Audioriver, Loophole w Berlinie. Mieszka i tworzy w Gdańsku.
https://vimeo.com/derubare | https://www.facebook.com/derubare/
Mira Gáberová – absolwentka Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Bratysławie na wydziale malarstwa i nowych mediów. W swojej pracy twórczej zajmuje się głównie sztuką video, fotografią oraz rysunkiem, jest także autorką instalacji multimedialnych. Przedstawiała swoje prace na wielu wystawach, zarówno indywidualnych, jak i grupowych, m.in. w Nowym Jorku, Rio de Janeiro, Rzymie i Wiedniu. Swój projekt „Videotime” realizuje w ramach Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro, prowadzonego przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016.