Produkcja w toku...

„Astra” to krótkometrażowy film animowany w reżyserii Michała Lubińskiego. W 2018 r. projekt otrzymał nasze specjalne wyróżnienie w ramach pitchingu podczas Animarkt Stop Motion Forum w Łodzi. CeTA jest producentem filmu. Za produkcję wykonawczą odpowiada Momakin. Projekt dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

„Astra” to uniwersalna historia o siostrzanej miłości, wielkich przygodach i o nieuniknionych trudnościach życia. Główną bohaterką animacji jest 6-letnia Astra, która próbuje powstrzymać siostrę przed udziałem w niebezpiecznej misji. Kiedy jednak Anna potrzebuje pomocy, mała dziewczynka bez wahania sama wyruszy w kosmos. Film realizowany jest w technice stop motion.

Lalki do filmu – tytułową postać oraz towarzyszących jej pięciu innych bohaterów – wykonane zostały w łódzkiej pracowni artystycznej. Postaci zostały stworzone od podstaw, czyli od autorskich rysunków reżysera. Tworzenie lalek to przede wszystkim precyzyjna praca manualna, jednak bryła głowy u małych aktorów została wykonana w technice druku 3D. Pozwoliło to na sprawniejsze zaprojektowanie i wydrukowanie wymiennych elementów twarzy, przyczepianych na małe magnesy, dzięki którym bohaterzy filmu mają bardzo bogatą mimikę. Między innymi tytułowa dziewczynka ma dodatkową kopię, tak żeby obie równolegle mogły odgrywać swoje role na dwóch planach zdjęciowych.

W Studiu Animacji CeTA powstają aktualnie scenografia i rekwizyty. Zdjęcia do „Astry” rozpoczęły się z początkiem maja w naszej hali zdjęciowej.

 

 

Film „Astra” został dofinansowany z budżetu państwa, ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Menu
Skip to content