
„Brigitte Bardot cudowna” to film fabularny w reżyserii Lecha Majewskiego.
Akcja filmu rozgrywa się w połowie XX w. w Polsce Ludowej. Główny bohater, Adam, mieszka z matką, którą niepokoją funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Ojciec Adama bronił Albionu jako pilot II Wojny Światowej i słuch o nim zaginął. Nie wiadomo czy pozostał w Anglii, czy wrócił do kraju i ukrywa się, by uniknąć prześladowań. Przychodzą od niego paczki i kartki pocztowe, ale Adam, który nigdy nie widział swojego ojca, podejrzewa, że paczki przysyła ktoś inny. W szkole bezustannie marzy, że któregoś dnia ojciec wyląduje na zakurzonym boisku w swoim Spitfajerze i wznieci tuman pyłu, z którego wyłoni się żywy, bohaterski i wspaniały.
W halach CeTA realizowano m.in. zdjęcia z udziałem kaskaderów, z wykorzystaniem greenscreena.
W głównych rolach: Magdalena Różczka, Kacper Olszewski, Joanna Opozda, Weronika Rosati, Andrzej Grabowski, Tomasz Sapryk, Bogdan Kalus, Piotr Machalica.
Film brał udział w Konkursie Głównym w ramach 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Film „Brigitte Bardot Cudowna” został dofinansowany z budżetu państwa, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Brigitte Bardot Cudowna
Reżyseria: Lech Majewski
Scenariusz: Lech Majewski
Zdjęcia: Lech Majewski, Paweł Tybora
Operator kamery: Paweł Tybora, Paweł Krawczyk
Scenografia: Joanna Macha, Lech Majewski
Kostiumy: Dorota Roqueplo
Charakteryzacja: Agnieszka Jońca
Obsada aktorska: Kacper Olszewski, Magdalena Różczka, Joanna Opozda, Weronika Rosati, Andrzej Grabowski, Tomasz Sapryk, Bogdan Kalus, Elżbieta Okupska, Piotr Machalica,Stanisław Brudny, Lech Dyblik
Produkcja: Stowarzyszenie Angelus Silesius
Produkcja Wykonawcza: Domino Film Sp. Z o.o.
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Koprodukcja: Centrum Technologii Audiowizualnych, Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny, Telewizja Polska, Goodman Pictures, CG Entertainment