Cykl warsztatów online „Ćwiczenia z dokumentu” – lipiec/sierpień 2020

Ta treść została przeniesiona do Archiwum.
Ćwiczenia z dokumentu - warsztat online

Rekrutacja zakończona.

Poznaj sztukę tworzenia dokumentu i przygotuj się do realizacji własnego filmu!
Podczas cyklu zajęć „Ćwiczenia z dokumentu”, które poprowadzą online najlepsi polscy praktycy poznasz cały proces powstawania formy dokumentalnej – od znalezienia pomysłu do jego realizacji. Na zajęciach będziemy pracować w małej grupie i wykorzystywać różne formy przekazywania wiedzy, m.in. wykłady ilustrowane przykładami filmowymi, konsultacje on-line oraz ćwiczenia praktyczne.

Każdy z twórców prowadzących warsztaty przygotował własną formułę zajęć adekwatną do zrealizowania wybranego tematu.

1.Warsztaty „Prawda w dokumencie” z Marcinem Koszałką (8 i 9 lipca)

Warsztaty teoretyczno-praktyczne na temat: prawda w dokumencie, czy istnieje granica moralna? Zajęcia  w formie wykładu, konsultacji on-line oraz zadań praktycznych m. in. realizacja przez uczestników krótkiej formy pt.: Intymny portret bohatera „do bólu”

2. Warsztaty „Człowiek i miejsce w dokumencie” z Marią Zmarz-Koczanowicz (15 i 16 lipca)

Obserwacja człowieka i obserwacja miejsca w filmie dokumentalnym w kontekście pytań: co i jak wybierać z rzeczywistości, jak ją filmować, gdzie stawiać kamerę, jak pracować z bohaterem, jak kręcić materiał i jak go porządkować do montażu.

3. Warsztaty „Temat w dokumencie” z Piotrem Stasikiem (4 i 7 sierpnia)

Warsztaty o poszukiwaniu tematu i pisaniu scenariusza, zagadnienia zostaną omówione na przykładach z wybranych filmów dokumentalnych.

4. Warsztaty „Praca z producentem przy dokumencie” z Małgorzatą Staroń (17 sierpnia)

Warsztaty z doświadczoną producentką filmów dokumentalnych, które poruszą m.in. pytania: czy pracować samodzielnie czy z producentem, jak poszukiwać tematu i jak sfinansować swój pomysł, a także odniosą się do zagadnienia realizacji dźwięku w filmie dokumentalnym.

Koszt uczestnictwa: 400 zł za cały cykl (możliwość płatności w dwóch ratach)

Zasady uczestnictwa, zapisów oraz rekrutacji na webinary CeTA:
  1. Jeśli widzisz post o warsztatach na FB, które Cię interesują – prosimy przeczytaj najpierw szczegółowy opis wydarzenia (patrz wyżej).
  2. Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach musisz wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się po lewej stronie. Nasze webinary organizowane są na osobnej platformie, w pokojach webinarowych, nie na Facebooku, dlatego nie wystarczy zaznaczenie „Wezmę udział” lub „Jestem zainteresowany” na stronie wydarzenia na FB. Link do formularza znajduje się zawsze w opisie webinaru.
  3. Wysłanie formularza zgłoszeniowego na warsztaty nie jest jednoznaczne z przyjęciem na zajęcia. Po wypełnieniu formularza otrzymasz na maila potwierdzenie jego wysłania. Jeśli nie otrzymasz informacji zwrotnej, najprawdopodobniej Twoje zgłoszenie nie trafiło na naszą skrzynkę.
  4. Na zgłoszenia czekamy do daty i godziny podanej na stronie dotyczącej warsztatów (nad formularzem zgłoszeniowym). Po upływie tego terminu, zgłoszenia nie są już przyjmowane, a formularze nie są już aktywne.
  5. Po zakończeniu naboru, do wszystkich osób wysyłamy informację o jego wynikach. Jeśli dostałeś się na warsztaty, zostaniesz poproszony o potwierdzenie swojego uczestnictwa. Bez takiego potwierdzenia zostaniesz skreślony z listy uczestników, a Twoje miejsce zajmie osoba z listy rezerwowej.
  6. Jeśli nie dostałeś się na warsztaty, to zawsze jeszcze jest szansa na dostanie się z listy rezerwowej. Oczekuj od nas kontaktu mailowego lub telefonicznego.
  7. Przy płatnych warsztatach informację o sposobie uiszczenia opłaty otrzymują tylko wybrani uczestnicy, którzy potwierdzili swoją obecność.
Q&A

Polecane szkolenia:

Menu
Skip to content