„Kreacja i artyzm w pracy kostiumografa” – spotkanie z Dorotą Roqueplo oraz prezentacja efektów warsztatów kostiumograficzno-rekonstrukcyjnych, 16.12.2022

Rekrutacja zakończona.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty odsłaniające kulisy pracy kostiumografa. Dzięki zaangażowaniu dwóch wybitnych kostiumografek Marii Duffek – Bartoszewskiej oraz Dorothée Roqueplo uczestnicy poznają historię mody, stylu i kostiumu oraz etapy ewolucji projektowania i przygotowywania kostiumów do filmów i produkcji telewizyjnych. Warsztaty skierowane są do uczniów i studentów szkół oraz uczelni artystycznych, a także osób, które pracują już przy realizacji kostiumów (np. w grupach rekonstrukcyjnych oraz przy produkcjach filmowych ) lub planują zająć się tym w przyszłości.

Podczas piątkowych warsztatów spotkamy się z kostiumografką Dorotą Roqueplo, która opowie o tym czym jest kreacja i artyzm w pracy kostiumografa. Zobaczymy też efekt kilkumiesięcznych warsztatów kostiumograficzno – rekonstrukcyjnych, których zadaniem było przewrócenie świetności kostiumom od lat znajdujących się w magazynach byłej Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu.  O pracach i efektach prac opowie Maria Duffek – Bartoszewska.

Spotkanie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

info_circle

W związku z licznymi pytaniami, dotyczącymi przesyłania zgłoszeń oraz przebiegu naboru uczestników kursów i warsztatów, zebraliśmy poniżej kilka najważniejszych informacji.

Polecane szkolenia:

Menu
Skip to content