
Zapraszamy twórców i animatorów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem wybitnego animatora Tima Allena – starszego animatora nagrodzonej w tym roku Oscarem, za najlepszy długometrażowy film animowany „Guillermo del Toro: Pinokio”.
Podczas kilkudniowych warsztatów (prowadzonych w języku angielskim) uczestnicy poznają tajniki tworzenia animacji poklatkowej a przede wszystkim sposoby animowania ciała ludzkiego. Dzięki dedykowanym ćwiczeniom będą mogli udoskonalić swoje umiejętności animowania ludzkiego ciała za pomocą marionetek poklatkowych. Przeanalizujemy profesjonalne przykłady, aby zademonstrować każde ćwiczenie krok po kroku. Skupimy się na wadze, równowadze i naturalnym ruchu gotowym do występów postaci.
W warsztatach mogą wziąć udział osoby, które posiadają doświadczenie w pracy w animacji poklatkowej oraz posługują się językiem angielskim w stopniu min. średniozaawansowanym.
Przed warsztatami zapraszamy również na dwugodzinne spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych animacją poklatkową, podczas którego uczestnicy będą mogli prześledzić krok po kroku sposób pracy animatora od testów, przez animatik, aż do gotowych ujęć. Zobaczą fragmenty gotowych produkcji, ale przede wszystkim bogatą dokumentację stojącą za każdym ujęciem. Usłyszą historie, poznają drogę, która wiodła do realizacji wielu znanych filmów animowanych!
19.05 (piątek) – godz. 16:00 – 18:30 – otwarty wykład o animacji poklatkowej i produkcji, przy których współpracował Tim Allen – sala kinowa CeTA (wejście od strony tarasu)
19.05 (piątek) – godz. 10:00 – 14:00 – warsztaty z animacji poklatkowej (wprowadzenie o ruchu w animacji poklatkowej, omówienie zajęć i zadanie domowe) – Studio Animacji
20 – 22.05 (sobota – poniedziałek) – 10:00 – 17:00 – warsztaty z animacji poklatkowej cd. – Studio Animacji
Tim Allen to jeden z czołowych brytyjskich twórców animacji poklatkowej z 20-letnim doświadczeniem. Pracował przy największych produkcjach animacji poklatkowej na świecie, w tym przy licznych filmach fabularnych, serialach telewizyjnych, reklamach i filmach krótkometrażowych. Oprócz pracy jako animator, Allen prowadzi warsztaty i kursy mistrzowskie na całym świecie.
W jego dorobek artystyczny wliczają się między innymi takie produkcje jak:
– „Guillermo del Toro: Pinokio” – nagrodzony w 2022 roku Oscarem za Najlepszy długometrażowy film animowany oraz Złotym Globem za Najlepszy film animowany;
– „Wyspa psów” – nominowany do Oscarów w 2019 roku w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany i do Złotych Globów za Najlepszy film animowany;
– „Piotruś i wilk” – nagrodzony w 2008 roku Oscarem w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film animowany;
– „Nazywam się Cukinia” – nominowany do Oscarów w 2017 roku w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany i do Złotych Globów za Najlepszy film animowany.
Pracował też przy „Gnijącej pannie młodej” i „Frankenweenie” Tima Burtona, „Fantastycznym Panu Lisie” Wesa Andersona, „Chuck Steel: Night of the Trampires” oraz „Domu” dla Netflixa. Ma na swoim koncie wiele lat pracy przy serialach telewizyjnych, w tym przy takich produkcjach jak „Strażak Sam”, „Listonosz Pat”, „Baranek Shaun” i „Creature Comforts USA” dla Aardman Animations. Był kierownikiem animacji przy filmie „Czarodziejski fortepian”, a także przy animowanych poklatkowo filmach specjalnych, takich jak chociażby „Klub Pingwina” dla Disneya. Ostatnio ukończył swój najnowszy film dla Aardman, animując „Uciekające kurczaki 2”.
www.TimAllenanimation.co.uk
TikTok: @TimAllenAnimation
Instagram: @TimAllenAnimation
YouTube: @TimAllenAnimation
Vimeo: @TimAllenAnimation
Twitter: @TimAnimation
Piątek 19.05 [Dzień prezentacyjno/warsztatowy]
10:00 – 14:00 – warsztaty z animacji poklatkowej (wprowadzenie do tematu ruchu w animacji poklatkowej, omówienie zajęć i zadanie domowe)
14:00 – 16:00 – przerwa
16:00 – 18:30 – otwarty wykład o animacji poklatkowej z sesją Q&A
sobota – poniedziałek 20 – 22.05 [ trzy dni warsztatowe]
10:00 – 13:00 – praktyczne ćwiczenia z animacji poklatkowej (m.in. interakcje pomiędzy dwiema postaciami, ruch postaci, przemieszczanie się)
13:00 – 14:00 – przerwa
14:00 – 17:00 – praktyczne ćwiczenia z animacji poklatkowej cd.
W związku z licznymi pytaniami, dotyczącymi przesyłania zgłoszeń oraz przebiegu naboru uczestników kursów i warsztatów, zebraliśmy poniżej kilka najważniejszych informacji.
Wysłanie formularza stanowi zgłoszenie na warsztaty, ale nie jest jednoznaczne z przyjęciem na zajęcia. Po zakończeniu naboru, do wszystkich osób wysyłamy informację o jego wynikach.
W przypadku warsztatów płatnych konieczne jest także uiszczenie płatności we wskazanym terminie. Koszta całego szkolenia wynosi 150 zł. Wszystkie szczegóły dot. płatności zostaną przesłane drogą mailową.
Warunki dla uczestników określone są w opisie warsztatów. Niestety, mamy ograniczoną ilość miejsc i nie możemy przyjąć wszystkich zainteresowanych. Decyzję o przyjęciu na warsztaty podejmują sami prowadzący, którzy starają się stworzyć spójną lub dopełniającą się grupę pod kątem umiejętności i doświadczenia.
Nie, o przyjęciu na warsztaty nie decyduje data wysłania zgłoszenia, o ile zgłoszenie jest wysłane w terminie.
Tak, oczywiście. Mamy nadzieję, że w naszej ofercie prędzej czy później każdy znajdzie coś dla siebie.
Dzień po zakończeniu naboru staramy się rozesłać wszystkie informacje o jego wynikach. Zdarza się jednak, że ilość chętnych jest znaczna, co nas bardzo cieszy, ale też może opóźnić o 1, maksymalnie 2 dni wysyłkę maili.