Masterclass – warsztaty kostiumograficzno – rekonstrukcyjne październik/listopad 2019

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego najpóźniej do dnia 17.10.2019, do godz. 23:59.


Imię i nazwisko

Adres e-mail

Numer telefonu kontaktowego

Wykonywany zawód

Miejsce pracy/Miasto

Dlaczego chciałby/-aby Pan/Pani wziąć udział w warsztatach?

Czy posiada Pan/Pani wiedzę i doświadczenie związane z tematyką warsztatów?

Prosimy wpisać następujący kod: captcha

Administratorem danych jest Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Wystawowej 1. Dane podane w formularzu służą w celu przeprowadzenia rekrutacji na warsztaty, a w przypadku zakwalifikowania się na warsztat w celu realizacji wszelkich działań związanych z organizacją i przeprowadzeniem warsztatów. Przekazanie danych służących do rekrutacji jest dobrowolne, jednak bez ich podania nie będzie możliwe przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego. W przypadku osób, które zakwalifikują się na warsztaty ich dane przetwarzane są na podstawie uzasadnionego interesu Administratora danych, tj. w celu organizacji i przeprowadzenia warsztatów.
Jeśli wyrazi Pani/Pan na to zgodę, mamy prawo przetwarzać Pani/Pana dane również w procesie przyszłych rekrutacjach na warsztaty, czyli do 12 miesięcy od przekazania danych. W innym przypadku dane będziemy przechowywać przez okres 3 miesięcy po zakończeniu rekrutacji.
Nikomu nie udostępniamy Pani/Pana danych bez Pani/Pana wyraźnej zgody.
Możemy przekazywać Pani/Pana dane wyłącznie osobom upoważnionym przez nas – naszym pracownikom, którzy muszą mieć dostęp do danych, aby wykonywać swoje obowiązki oraz podmiotom przetwarzającym dane w naszym imieniu.

Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce prywatności


Wyrażam zgodę: (zaznacz wybraną zgodę)
Administratorowi Danych Osobowych na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w niniejszym kwestionariuszu w celu przeprowadzenia rekrutacji na warsztaty w CeTA.TakNie


Administratorowi Danych Osobowych na umieszczenie moich danych osobowych w bazie danych Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA i ich przetwarzanie w celu niezbędnym do realizacji przyszłych procesów rekrutacji. TakNie


Administratorowi Danych Osobowych na otrzymywanie informacji o działalności Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA na podany przeze mnie adres e-mail.TakNie

Każda ze zgód może być w każdej chwili odwołana. Wystarczy wysłać wiadomość na adres e-mail: pr@filmstudioceta.pl

Opis

Zapraszamy na bezpłatny masterclass –  warsztaty kostiumograficzno – rekonstrukcyjne organizowane w ramach obchodów 65-lecia WFF/CeTA, podczas których można stać się współtwórcą dawnych kostiumów filmowych.

Podczas warsztatów będziemy odtwarzać i restaurować, odnalezione w CeTA, stroje z filmu “Diabeł” w reżyserii Andrzeja Żuławskiego. Zachowało się ich niewiele – około 10. Niektóre są bardzo niekompletne, inne zostały przerobione, jednak obecny stan i nasze doświadczenia z podobnych projektów pozwalają mieć nadzieję, że uda się przywrócić im dawną świetność.

Kostiumy autorstwa, nieżyjącej od lat, p. Jadwigi Przeradzkiej – Jędrzejewskiej, należą do najciekawszych w naszych zbiorach. Autorka była zarówno kostiumografką filmową i teatralną, jak i uznaną malarką.

Nasze działania renowacyjne będą polegały na odbarwianiu i usuwaniu zabrudzeń, na barwieniu i przywracaniu pierwotnego koloru tkaninom, na rekonstrukcji elementów pasmanteryjnych, zniszczonych przez upływ czasu na uzupełnianiu ubytków tkanin oraz – co powinno być najciekawsze – na zrealizowaniu według oryginalnych projektów – tych elementów strojów, które czas i wielokrotne użytkowanie na innych planach zdjęciowych zniszczyło bezpowrotnie.

Efektem ma być uzyskanie kostiumów, które powinny wyglądać tak, jak w chwili, gdy pierwszy raz ubrali je aktorzy – a było to w 1972 roku…

Termin i miejsce

Warsztaty odbędą się w Pracowniach w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu w terminach dostosowanych do możliwości uczestników i postępów prac. Cały proces renowacji kostiumów musi się zakończyć do dnia 6 grudnia 2019 r., kiedy to przedstawimy efekt prac podczas specjalnego pokazu filmu “Diabeł” w Sali kinowej CeTA.

Na spotkanie organizacyjne zapraszamy w dniu 28 października (poniedziałek) o godz. 17:00 do Pracowni multimedialnej FunLab w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA, ul. Wystawowa 1. ( wejście od tarasu)

Prowadzący

Maria Duffek  – scenografka, kostiumografka, dekoratorka wnętrz, członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Historyk sztuki, także absolwentka Policealnej Szkoły Projektowania Ubioru. Pracę zawodową rozpoczęła w 1991 roku, zajmując się kostiumami i scenografią do filmów reklamowych, odpowiadała za dekorację wnętrz w debiutanckiej „Przystani” Jana Hryniaka i Arkadiusza Tomiaka, za kostiumy w dokumencie „Cybulski. Ostatnia podróż” Joanny Kawalec i Jolanty Popielarz. Fabularnym projektem, do którego Maria Duffek samodzielnie przygotowała scenografię, było „Jutro będzie niebo” w reżyserii Jarosława Marszewskiego z 2001 roku. W swojej karierze artystka pracowała przy ponad 80 produkcjach, również międzynarodowych, wśród których znalazły się m. in. polsko-rosyjska koprodukcja „Break Point” w reżyserii Marka Nowickiego (2002), niemieckie „Tage des Sturms” (2003) i „Die Kinder der Flucht” (2006), rosyjski serial „Diversant. Koniec wojny” (2007 – zdjęcia powstawały na zamku Czocha oraz we Wrocławiu, m. in. na ulicach Kurkowej i Ptasiej), seriale polskie i zagraniczne: „Fala zbrodni”, „Skorumpowani”, „Kontrigra”, „Zasada przyjemności”; międzynarodowa koprodukcja „Ogłuszeni ciszą – spotkanie nad Łabą”; scenografia do filmu „Loving Vincent” została nagrodzona Polską Nagrodą Filmową Orły 2018.

Program

Nasze działania renowacyjne będą polegały na odbarwianiu i usuwaniu zabrudzeń,  na barwieniu i przywracaniu pierwotnego koloru tkaninom, na rekonstrukcji elementów pasmanteryjnych, zniszczonych przez upływ czasu na uzupełnianiu ubytków tkanin oraz – co powinno być najciekawsze – na zrealizowaniu według oryginalnych projektów – tych elementów strojów, które czas i wielokrotne użytkowanie na innych planach zdjęciowych zniszczyło bezpowrotnie.

Efektem ma być uzyskanie kostiumów, które powinny wyglądać tak, jak w chwili, gdy pierwszy raz ubrali je aktorzy – a było to w 1972 roku…

Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.

info_circle

W związku z licznymi pytaniami, dotyczącymi przesyłania zgłoszeń oraz przebiegu naboru uczestników kursów i warsztatów, zebraliśmy poniżej kilka najważniejszych informacji.

1. Czy wysłanie formularza jest jednoznaczne z przyjęciem na warsztaty?
2. Jakie warunki muszę spełnić, by zostać przyjętą/tym na warsztaty?
3. Czy kolejność nadsyłania zgłoszeń ma znaczenie?
4. Czy mogę aplikować na kolejną edycję warsztatów, jeśli wcześniej nie zostałam/łem przyjęty?
5. Kiedy otrzymam informację o wynikach naboru?
1. Czy wysłanie formularza jest jednoznaczne z przyjęciem na warsztaty?

Wysłanie formularza stanowi zgłoszenie na warsztaty, ale nie jest jednoznaczne z przyjęciem na zajęcia. Po zakończeniu naboru, do wszystkich osób wysyłamy informację o jego wynikach.

2. Jakie warunki muszę spełnić, by zostać przyjętą/tym na warsztaty?

Warunki dla uczestników określone są w opisie warsztatów. Niestety, mamy ograniczoną ilość miejsc i nie możemy przyjąć wszystkich zainteresowanych. Decyzję o przyjęciu na warsztaty podejmują sami prowadzący, którzy starają się stworzyć spójną lub dopełniającą się grupę pod kątem umiejętności i doświadczenia.

3. Czy kolejność nadsyłania zgłoszeń ma znaczenie?

Nie, o przyjęciu na warsztaty nie decyduje data wysłania zgłoszenia, o ile zgłoszenie jest wysłane w terminie.

4. Czy mogę aplikować na kolejną edycję warsztatów, jeśli wcześniej nie zostałam/łem przyjęty?

Tak, oczywiście. Mamy nadzieję, że w naszej ofercie prędzej czy później każdy znajdzie coś dla siebie.

5. Kiedy otrzymam informację o wynikach naboru?

Dzień po zakończeniu naboru staramy się rozesłać wszystkie informacje o jego wynikach. Zdarza się jednak, że ilość chętnych jest znaczna, co nas bardzo cieszy, ale też może opóźnić o 1, maksymalnie 2 dni wysyłkę maili.

Polecane szkolenia:

Menu