Masterclass z Lechem Majewskim „Ukryty język symboli w filmie”, 20-21.05.2019

Ta treść została przeniesiona do Archiwum.

Nabór zakończono.

Zapraszamy na dwudniowe bezpłatne masterclassy „Ukryty język symboli w filmie” z Lechem Majewskim, jednym z najwybitniejszych współczesnych artystów. Spotkania mają charakter otwarty i są skierowane do wszystkich, którzy chcą zdobyć lub poszerzyć swoją wiedzę o kulturze i sztuce, zwłaszcza sztuce filmowej. Na przykładzie klasyki kina, tytułów takich jak „Ptaki” Alfreda Hitchcocka, „Ojciec Chrzestny” Francisa Forda Coppoli czy „Pulp Fiction” Quentina Tarantino, reżyser przeniesie słuchaczy w bogaty świat symboli i omówi mechanizmy konstruowania podprogowego przekazu oraz sposoby jego deszyfrowania.

Jak sam mówi: Język symboliczny jest jedną z najważniejszych form przekazów. Nie ma czegoś takiego jak nowy człowiek, współczesny człowiek. Dla mnie to ciągle jest stary człowiek pokryty warstwami pokoleń. Mówiąc obrazowo: jesteśmy cienką powłoką, najbardziej zewnętrzną warstwą na dużej bryle. Duża część naszej tożsamości związana jest z archaicznym, symbolicznym odbiorem rzeczywistości. W ten sposób komunikuje się z nami owa „zwarstwiona” nieświadomość zbiorowa.

info_circle

W związku z licznymi pytaniami, dotyczącymi przesyłania zgłoszeń oraz przebiegu naboru uczestników kursów i warsztatów, zebraliśmy poniżej kilka najważniejszych informacji.

Polecane szkolenia:

Menu
Skip to content