Praktyki/staż: Kolorowanie animacji „Skafander Klingerta”

Ta treść została przeniesiona do Archiwum.

Rekrutacja zakończona.*

* Podstawą do rozpoczęcia praktyk w CeTA jest posiadanie aktualnej legitymacji studenckiej – w przypadku praktyki studenckiej lub dyplomu (ewentualnie świadectwa) ukończenia studiów a także potwierdzenie wykupienia polisy ubezpieczenia od NNW.

Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA jest koproducentem filmu animowanego „Skafander Klingerta” w reżyserii Artura Wyrzykowskiego (prod. Bold Humans), który pokazuje XVIII-wieczny Wrocław i tworzącego w nim genialnego wynalazcę Karla Klingerta. W czasach, gdy miasto było wyspą otoczoną wodą, często nawiedzaną przez powodzie, Klingert zbudował pierwszy na świecie skafander do nurkowania. Zapraszamy grafików do odbycia praktyki/stażu i wsparcia twórców filmu w kolorowaniu animacji.

Szczegółowy opis prac:

  1. Dostarczamy ujęcie filmowe w postaci sekwencji klatek (faz ruchu animacji, sam kontur) oraz jedną klatkę w kolorze w charakterze referencji palety kolorów. Zadanie polega na wypełnieniu kolorem rysunkowych klatek filmowych według dostarczonej referencji (jednej już pokolorowanej klatki). Zależy nam na staranności nanoszenia wypełnień (nie wykraczaniu poza kontur ani nie pozostawianiu „dziur” bez koloru wewnątrz konturu) oraz o przestrzeganie technicznych założeń opisanych niżej.
  2. W niektórych ujęciach będziemy prosić o uwzględnienie na etapie kolorowania elementów, których NIE ZAWIERA konturowy rysunek (np. różowe policzki na twarzach bohaterów) – będzie to wymagało animowania ruchu tych elementów.
  3. Czasami ujęcie składać się będzie z kilku warstw. Możliwe jest również, że kontur nie będzie zamknięty i trzeba będzie samodzielnie określić zakres obszaru pokrywanego kolorem. W obu sytuacjach dostarczone pliki będą uzupełnione o stosowne instrukcje.
  4. Klatki filmowe dostarczać będziemy w formacie PNG – czarny rysunek na przezroczystości. Sekwencje plików będą stosownie ponumerowane.
  5. Pokolorowane materiały nie powinny zawierać wysłanego rysunku (a więc mają to być same kolory na przezroczystości, bez bazowego konturu), powinny mieć taką samą rozdzielczość oraz taką samą numerację (a tym samym – sekwencja powinna składać się z takiej samej ilości plików PNG).

Zwiastun filmu i więcej informacji o projekcie na stronie: https://skafanderklingerta.pl

Polecane szkolenia:

Menu
Skip to content