
Zapraszamy na bezpłatne czterogodzinne szkolenie z zakresu kontroli głośności.
W ostatnim czasie kontrola głośności w materiałach audio oraz wideo nabiera coraz większego znaczenia. Głośność wpływa przede wszystkim na komfort słuchacza, ale również na sposób odbioru w porównaniu do innych produkcji. Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat kontroli właściwości sygnałów fonicznych oraz regulacji systemu odsłuchowego, a także uporządkowanie informacji na temat wymagań dotyczących parametrów dźwięku stawianych przez serwisy streamingowe. Szkolenie składa się z części teoretycznej z przykładami zastosowań praktycznych, dotyczących regulacji systemu odsłuchowego, pomiaru parametrów sygnału fonicznego (w tym pomiaru głośności plików dźwiękowych).
Szkolenie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Warsztaty odbędą się w Sali kinowej Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu w dniu 14 grudnia 2022 (środa) w godzinach 10:00 – 14:00.
Wejście na warsztaty od strony tarasu.
Paweł Dziechciński – pracownik Katedry Akustyki, Multimediów i Przetwarzania Sygnałów Politechniki Wrocławskiej. Prowadzi wykłady, projekty i laboratoria: „Urządzenia elektroakustyczne”, „Systemy nagłaśniania” i „Dźwięk cyfrowy”. Kieruje akredytowanym Laboratorium Badawczym Akustyki. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Akustycznego oraz European Acoustics Association.
Przemysław Plaskota – pracownik Katedry Akustyki, Multimediów i Przetwarzania Sygnałów Politechniki Wrocławskiej. Jego zainteresowania badawcze dotyczą lokalizacji źródeł dźwięku, rejestracji i inżynierii dźwięku, psychoakustyki. Jest autorem publikacji naukowych z zakresu rejestracji dźwięku i psychoakustyki. Jest członkiem Audio Engineering Society, Polskiego Towarzystwa Akustycznego oraz European Acoustics Association.
Program:
1. Podstawy psychoakustyczne.
2. Tor elektroakustyczny i decybele.
3. Sygnał foniczny i jego właściwości.
4. Cyfrowe sygnały foniczne.
5. Kontrola sygnału w torze elektroakustycznym.
6. Regulacja systemu odsłuchowego.
7. Kontrola głośności w praktyce.
8. Rekomendowane wartości poziomu głośności.
W związku z licznymi pytaniami, dotyczącymi przesyłania zgłoszeń oraz przebiegu naboru uczestników kursów i warsztatów, zebraliśmy poniżej kilka najważniejszych informacji.
Wysłanie formularza stanowi zgłoszenie na warsztaty, ale nie jest jednoznaczne z przyjęciem na zajęcia. Po zakończeniu naboru, do wszystkich osób wysyłamy informację o jego wynikach.
Warunki dla uczestników określone są w opisie warsztatów. Niestety, mamy ograniczoną ilość miejsc i nie możemy przyjąć wszystkich zainteresowanych. Decyzję o przyjęciu na warsztaty podejmują sami prowadzący, którzy starają się stworzyć spójną lub dopełniającą się grupę pod kątem umiejętności i doświadczenia.
Nie, o przyjęciu na warsztaty nie decyduje data wysłania zgłoszenia, o ile zgłoszenie jest wysłane w terminie.
Tak, oczywiście. Mamy nadzieję, że w naszej ofercie prędzej czy później każdy znajdzie coś dla siebie.
Dzień po zakończeniu naboru staramy się rozesłać wszystkie informacje o jego wynikach. Zdarza się jednak, że ilość chętnych jest znaczna, co nas bardzo cieszy, ale też może opóźnić o 1, maksymalnie 2 dni wysyłkę maili.