WARSZTATY „Green screen – od preprodukcji do skończonego ujęcia” 23-25.09.2022

Nabór zakończono.

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty „Green screen – od preprodukcji do skończonego ujęcia” organizowane w ramach cyklu warsztatów wąskich specjalizacji filmowych.

Warsztaty skierowane są do reżyserów, operatorów oraz grafików 2D zainteresowanych tym jak wygląda przygotowanie, przeprowadzenie i postprodukcja zdjęć na green screenie.

W ciągu trzech dni omówimy wyzwania z jakimi wiążą się takie zdjęcia, zrealizujemy krótką scenę w studiu i zajmiemy się jej postprodukcją w zakresie kluczowania. Zajmiemy się nie tylko praktyczną stroną pracy na green screenie, ale również tym jak przygotować takie zdjęcia, jaki kolor tła wybrać, jak wpływa to na dalszą pracę, od czego zależy taka decyzja, jak wygląda współpraca na linii produkcja – reżyser – operator – postprodukcja, przy mniej lub bardziej skomplikowanych ujęciach efektowych. Zobaczymy jak każde z tych zagadnień wpływa na kolejne etapy produkcji i jak uniknąć błędów, na co uważać i jakich konsekwencji się spodziewać. Omówimy też nowe technologie i jak można je wykorzystać na planie.

Do tego czeka nas dwudniowa część praktyczna. W studiu green screen zrealizujemy krótką scenę, która posłuży nam do zilustrowania zagadnień teoretycznych. Uczestnicy kursu będą aktywnie brać udział w realizacji ujęć, żeby pokazać jak decyzje każdego z pionów wpływają na pracę innych.  Zajmiemy się również postprodukcją zrealizowanej sceny.

Ci z Was, którzy zajmują się postprodukcją będą w praktyce pracować na ujęciach z poprzedniego dnia. Ci z Was, którzy
pracują przy kamerze będą mogli zobaczyć jak wygląda praca z materiałem z planu. Zobaczymy jak decyzje z pre i produkcji wpłynęły na postprodukcję oraz co da się naprawić, a gdzie trzeba zgodzić się na kompromis.

Warsztaty są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

info_circle

W związku z licznymi pytaniami, dotyczącymi przesyłania zgłoszeń oraz przebiegu naboru uczestników kursów i warsztatów, zebraliśmy poniżej kilka najważniejszych informacji.

Polecane szkolenia:

Menu
Skip to content