WARSZTATY kostiumowo – rekonstrukcyjne, listopad – grudzień 2022

Rekrutacja zakończona.

 

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty odsłaniające kulisy pracy kostiumografa. Dzięki zaangażowaniu dwóch wybitnych kostiumografek Marii Duffek – Bartoszewskiej oraz Dorothée Roqueplo uczestnicy poznają historię mody, stylu i kostiumu oraz etapy ewolucji projektowania i przygotowywania kostiumów do filmów i produkcji telewizyjnych. Warsztaty skierowane są do uczniów i studentów szkół oraz uczelni artystycznych, a także osób, które pracują już przy realizacji kostiumów (np. w grupach rekonstrukcyjnych oraz przy produkcjach filmowych ) lub planują zająć się tym w przyszłości.

Pod okiem Marii Duffek – Bartoszewskiej oraz Teresy Piwońskiej i Małgorzaty Czackiej uczestnicy będą mieli okazję pracować z autentycznymi kostiumami z pracowni mistrzów kostiumografii i podejmą się rekonstrukcji kostiumów ze znanych polskich filmów, takich jak: „Ziemia obiecana”, „Na srebrnym globie”, „Królowa Bona” czy „Pan Tadeusz”.

Ponadto w ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z takimi aspektami pracy kostiumografa, jak:
– jak czytać scenariusz pod kątem projektowania kostiumu;
– czym jest projekt wrażeniowy i jak go przełożyć na projekt techniczny;
– jak projektowali wielcy polscy kostiumografowie? Zestawienie różnych sposobów zapisu pierwszej myśli o kształcie kostiumu;

Zwieńczeniem warsztatów będzie  pokaz zrekonstruowanych kostiumów oraz wykład jednej z najbardziej kreatywnych i rozpoznawalnych europejskich kostiumografek – Dorothée Roqueplo, nagradzanej na wielu festiwalach filmowych za wybitne realizacje, wzmacniające wizualny przekaz filmu. Pokaz odbędzie się w dniu 16 grudnia (piątek) o godz. 12:00.

Warsztaty są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

info_circle

W związku z licznymi pytaniami, dotyczącymi przesyłania zgłoszeń oraz przebiegu naboru uczestników kursów i warsztatów, zebraliśmy poniżej kilka najważniejszych informacji.

Polecane szkolenia:

Menu
Skip to content