WARSZTATY kostiumowo – rekonstrukcyjne, listopad – grudzień 2022

Rekrutacja na warsztaty praktyczne została zakończona.

Na zgłoszenia dotyczące spotkania podsumowującego i wykładu Dorothée Roqueplo czekamy do dnia 21 listopada (poniedziałek) do godz. 11:59.


  Zapisy na warsztaty praktyczne kostiumograficzno-rekonstrukcyjne, listopad - grudzień 2022 zostały zamknięte!
  Prosimy zaznaczyć wybraną opcję:

  Imię i nazwisko

  Adres e-mail

  Numer telefonu kontaktowego

  Wykonywany zawód

  Miejsce pracy/Miasto

  Co skłoniło Pana/Panią do zgłoszenia udziału w prezentacji prac rekonstrukcji kostiumów oraz wykładu Doroty Roqueplo?

  Prosimy wpisać następujący kod: captcha

  Administratorem danych jest Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Wystawowej 1. Dane podane w formularzu służą w celu przeprowadzenia rekrutacji na warsztaty, a w przypadku zakwalifikowania się na warsztat w celu realizacji wszelkich działań związanych z organizacją i przeprowadzeniem warsztatów. Przekazanie danych służących do rekrutacji jest dobrowolne, jednak bez ich podania nie będzie możliwe przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego. W przypadku osób, które zakwalifikują się na warsztaty ich dane przetwarzane są na podstawie uzasadnionego interesu Administratora danych, tj. w celu organizacji i przeprowadzenia warsztatów.
  Jeśli wyrazi Pani/Pan na to zgodę, mamy prawo przetwarzać Pani/Pana dane również w procesie przyszłych rekrutacjach na warsztaty, czyli do 12 miesięcy od przekazania danych. W innym przypadku dane będziemy przechowywać przez okres 3 miesięcy po zakończeniu rekrutacji.
  Nikomu nie udostępniamy Pani/Pana danych bez Pani/Pana wyraźnej zgody.
  Możemy przekazywać Pani/Pana dane wyłącznie osobom upoważnionym przez nas – naszym pracownikom, którzy muszą mieć dostęp do danych, aby wykonywać swoje obowiązki oraz podmiotom przetwarzającym dane w naszym imieniu.

  Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce prywatności


  Wyrażam zgodę: (zaznacz wybraną zgodę)
  Administratorowi Danych Osobowych na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w niniejszym kwestionariuszu w celu przeprowadzenia rekrutacji na warsztaty w CeTA.
  TakNie  Administratorowi Danych Osobowych na nieodpłatne wykorzystanie mojego wizerunku, zarejestrowanego podczas warsztatów, na stronie internetowej Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA, profilach internetowych zarządzanych przez Centrum Technologii Audiowizualnych, a także w formie zdjęć w wydawnictwie promującym działalność Centrum Technologii Audiowizualnych.
  TakNie  Administratorowi Danych Osobowych na umieszczenie moich danych osobowych w bazie danych Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA i ich przetwarzanie w celu niezbędnym do realizacji przyszłych procesów rekrutacji.
  TakNie  Administratorowi Danych Osobowych na otrzymywanie informacji o działalności Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA na podany przeze mnie adres e-mail.
  TakNie


  Każda ze zgód może być w każdej chwili odwołana. Wystarczy wysłać wiadomość na adres e-mail: pr@filmstudioceta.pl

  Zapraszamy na bezpłatne warsztaty odsłaniające kulisy pracy kostiumografa. Dzięki zaangażowaniu dwóch wybitnych kostiumografek Marii Duffek – Bartoszewskiej oraz Dorothée Roqueplo uczestnicy poznają historię mody, stylu i kostiumu oraz etapy ewolucji projektowania i przygotowywania kostiumów do filmów i produkcji telewizyjnych. Warsztaty skierowane są do uczniów i studentów szkół oraz uczelni artystycznych, a także osób, które pracują już przy realizacji kostiumów (np. w grupach rekonstrukcyjnych oraz przy produkcjach filmowych ) lub planują zająć się tym w przyszłości.

  Pod okiem Marii Duffek – Bartoszewskiej oraz Teresy Piwońskiej i Małgorzaty Czackiej uczestnicy będą mieli okazję pracować z autentycznymi kostiumami z pracowni mistrzów kostiumografii i podejmą się rekonstrukcji kostiumów ze znanych polskich filmów, takich jak: „Ziemia obiecana”, „Na srebrnym globie”, „Królowa Bona” czy „Pan Tadeusz”.

  Ponadto w ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z takimi aspektami pracy kostiumografa, jak:
  – jak czytać scenariusz pod kątem projektowania kostiumu;
  – czym jest projekt wrażeniowy i jak go przełożyć na projekt techniczny;
  – jak projektowali wielcy polscy kostiumografowie? Zestawienie różnych sposobów zapisu pierwszej myśli o kształcie kostiumu;

  Zwieńczeniem warsztatów będzie  pokaz zrekonstruowanych kostiumów oraz wykład jednej z najbardziej kreatywnych i rozpoznawalnych europejskich kostiumografek – Dorothée Roqueplo, nagradzanej na wielu festiwalach filmowych za wybitne realizacje, wzmacniające wizualny przekaz filmu. Pokaz odbędzie się w dniu 16 grudnia (piątek) o godz. 12:00.

  Warsztaty są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  info_circle

  W związku z licznymi pytaniami, dotyczącymi przesyłania zgłoszeń oraz przebiegu naboru uczestników kursów i warsztatów, zebraliśmy poniżej kilka najważniejszych informacji.

  Polecane szkolenia:

  Menu
  Skip to content