Masterclass: Dramaturgia wizualna ze Sławomirem Idziakiem 15-19.04.2020 (płatne) – ODWOŁANE

Ta treść została przeniesiona do Archiwum.
Dramaturgia wizualna ze Sławomirem Idziakiem

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego najpóźniej do dnia 27.03.2020 do godz. 11:59.


  Imię i nazwisko

  Adres e-mail

  Numer telefonu kontaktowego

  Wykonywany zawód

  Miejsce pracy/Miasto

  Dlaczego chciałby/-aby Pan/Pani wziąć udział w warsztatach?

  Czy posiada Pan/Pani wiedzę i doświadczenie związane z tematyką warsztatów?

  CV/Portfolio
  plik
  link

  Kilka słów o sobie:

  Prosimy wpisać następujący kod: captcha

  Administratorem danych jest Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Wystawowej 1. Dane podane w formularzu służą w celu przeprowadzenia rekrutacji na warsztaty, a w przypadku zakwalifikowania się na warsztat w celu realizacji wszelkich działań związanych z organizacją i przeprowadzeniem warsztatów. Przekazanie danych służących do rekrutacji jest dobrowolne, jednak bez ich podania nie będzie możliwe przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego. W przypadku osób, które zakwalifikują się na warsztaty ich dane przetwarzane są na podstawie uzasadnionego interesu Administratora danych, tj. w celu organizacji i przeprowadzenia warsztatów.
  Jeśli wyrazi Pani/Pan na to zgodę, mamy prawo przetwarzać Pani/Pana dane również w procesie przyszłych rekrutacjach na warsztaty, czyli do 12 miesięcy od przekazania danych. W innym przypadku dane będziemy przechowywać przez okres 3 miesięcy po zakończeniu rekrutacji.
  Nikomu nie udostępniamy Pani/Pana danych bez Pani/Pana wyraźnej zgody.
  Możemy przekazywać Pani/Pana dane wyłącznie osobom upoważnionym przez nas – naszym pracownikom, którzy muszą mieć dostęp do danych, aby wykonywać swoje obowiązki oraz podmiotom przetwarzającym dane w naszym imieniu.

  Pełne informacje o danych osobowych znajdują się w naszej Polityce prywatności


  Wyrażam zgodę: (zaznacz wybraną zgodę)
  Administratorowi Danych Osobowych na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w niniejszym kwestionariuszu w celu przeprowadzenia rekrutacji na warsztaty w CeTA.TakNie


  Administratorowi Danych Osobowych na umieszczenie moich danych osobowych w bazie danych Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA i ich przetwarzanie w celu niezbędnym do realizacji przyszłych procesów rekrutacji. TakNie


  Administratorowi Danych Osobowych na otrzymywanie informacji o działalności Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA na podany przeze mnie adres e-mail.TakNie

  Każda ze zgód może być w każdej chwili odwołana. Wystarczy wysłać wiadomość na adres e-mail: pr@filmstudioceta.pl

  Zapraszamy na 5-dniowe warsztaty z dramaturgii wizualnej prowadzone przez wybitnego operatora filmowego – Sławomira Idziaka.

  Warsztaty przeznaczone są dla reżyserów oraz operatorów.  Oparte będą na analizie filmu Krzysztofa Kieślowskiego „Niebieski” i dotyczyć będą głównie dramaturgii ze szczególnym uwzględnieniem dramaturgii wizualnej.  Podczas 5-dniowych praktycznych ćwiczeń z pomocą aktorów i studentów zostanie stworzony wirtualny film na podstawie oryginalnego (zdjęciowego) scenariusza filmu „Niebieski”. Ta edukacyjna wersja znanego filmu nie może być repliką filmu, który już powstał. Uczestnicy mają „stworzyć” utwór oryginalny oparty o inne przesłanie i opowiedziany w całkowicie odmiennym stylu. Uczestnicy realizując swoje sceny nie mają sugerować się tym, co zrobił mistrz, tylko mają odnaleźć odwagę i jasną i nowoczesną wizję filmów, które często były zrealizowane wiele lat temu.

  Dla Sławomira Idziaka, ta metoda tworzenia wirtualnego filmu w pigułce zazwyczaj bez kamery i techniki pozwala młodym adeptom poznać ich własne skłonności i słabości.  Mogą we współpracy z innymi zauważyć jak często jednostkowa idea jest błędna lub wycinkowa i jak często twórczy partner z czegoś, co jest zaledwie cząstkowe tworzy wartość dużo większą dodając własne pomysły. „Staram się akcentować konieczność pracy zbiorowej, kontrolę własnego ego, ale jednocześnie nie zapominaniu o własnej wrażliwości. Staramy się zawsze oddzielić to, co jest regułą w technice opowiadania, a co naszą często złudną wiarą, że widz musi podążać za naszymi zawiłymi ideami. Każdorazowo robiąc, czy inscenizując kolejne sceny, możemy zawsze na odtwarzaczu powrócić do już zrealizowanego filmu i porównać nasze sceny z tym, co zostało zrealizowane przez Mistrza. To daje uczestnikom interesujący materiał do dyskusji jak np. ustalone przez nich pierwszego dnia nowe przesłanie i styl filmu kształtuje odmienny sposób opowiadania i w rezultacie jak powstaje inny utwór.”

  Całkowity koszt warsztatów: 500 zł

  info_circle

  W związku z licznymi pytaniami, dotyczącymi przesyłania zgłoszeń oraz przebiegu naboru uczestników kursów i warsztatów, zebraliśmy poniżej kilka najważniejszych informacji.

  Polecane szkolenia:

  Menu
  Skip to content