Warsztaty upcyclingowe „Nowe życie kostiumów filmowych”, 25-26 czerwca 2022

Rekrutacja zakończona.

Zapraszamy na bezpłatne dwudniowe warsztaty upcyclingowego wykorzystania tkanin pochodzących z niepotrzebnych lub starych ubrań. Efektem warsztatów będzie tkanina użytkowa, wykonana z kawałków starych kostiumów filmowych, które w ten sposób uzyskają drugie życie, pozostając nadal w świecie artystycznej kreacji. Pocięte według projektów elementy ubrań stanowić będą trzon nowego kostiumu. Jego kształt będzie modyfikowany w trakcie warsztatów, w zależności od planowanego efektu końcowego.

Nasz wyimaginowany scenariusz, który zaproponujemy jako punkt wyjścia dla uruchomienia wyobraźni osób biorących udział w warsztatach, zakładać będzie wykonanie dużych i nieskomplikowanych form krawieckich. Ich ozdobienie nada unikatowy charakter całości – w ten sposób zużyta odzież, która już nie może służyć filmowi w swojej starej formie, stanie się dekoracją, a czasem wręcz biżuterią, dla nowych prac naszych uczestników.

Mile widziana umiejętność szycia na maszynie – na najprostszym poziomie.

info_circle

W związku z licznymi pytaniami, dotyczącymi przesyłania zgłoszeń oraz przebiegu naboru uczestników kursów i warsztatów, zebraliśmy poniżej kilka najważniejszych informacji.

Polecane szkolenia:

Menu
Skip to content