W CeTA zdjęcia odbywały się w obu halach zdjęciowych, zarówno z wykorzystaniem blueboxa, jak i greenboxa. Twórcy realizowali tu zdjęcia specjalne m.in. z udziałem kaskaderów na wysypanym w studiu żużlu. Film jest kolejną po „Dolinie Bogów”, „Lesie, 4 rano” i „Twoim Vincencie” wyjątkową produkcją, którą wspieramy w ramach programu CeTA Film Studio. Poza tym zdjęcia do filmu realizowane były na stadionach żużlowych Rzeszowa i Częstochowy, a także na ulicach Przemyśla i we wnętrzach przemyskich kamienic.

„Żużel” jest pierwszym od 70 lat filmem fabularnym o tym niezwykłym sporcie. Polscy zawodnicy od lat sięgają po najwyższe trofea światowego speedwaya i mają ogromną rzeszę wiernych kibiców. To historia młodego żużlowca, który – jak to w żużlu i w życiu bywa – raz jest zwycięzcą, raz pokonanym. Opowieść o pasji i determinacji młodych ludzi związanych z czarnym sportem, z którą wchodzą w to niebezpieczne życie…

W rolach głównych zobaczymy m.in. Tomasza Ziętka, Pawła Wilczaka, Żanetę Łabudzką, Mateusza Kościukiewicza, czy też debiutujące na dużym ekranie Jagodę Porębską oraz Karolinę Gołębiowską. W filmie nie zabraknie również postaci związanych z żużlem m.in. Tadeusza Kostro, Łukasza Kaczmarka, Marcela Szymko, Rafała Trojanowskiego czy młodego adepta żużla Krzysztofa Sadurskiego.

Menu
Skip to content